+98 (911) 116 1546

معرفی

: آتلیه عکس و فیلم نیـک عـکس

نام آتلیه و فلسفه آن

عکس و هنر عکاسی را باید فریاد زد، با چشم جان دید، لمس کرد و بوسید. نیک عکس آمده است تا خانه ای باشد برای فریاد زدن، دیدن، لمس کردن و بوسیدن هنر. وقتی جرقه وجود این خانه زده شد هنوز اسمی نداشت، نامی که بطن هنر را بیان کند و ریشه ای عمیق در فرهنگ ما داشته باشد ،فرهنگی که اصالتش با هنر بوده و خواهد بود در میان این جستجو به صفحاتی برخوردیم که نوشته بود :
اصل‌ و ريشه‌ هنر در زبان‌ فارسي‌ به‌ سانسكريت‌ برمي‌گردد و با لفظ‌ سونر sunar و سونره sunara كه‌ در اوستايي‌ و در پهلوي‌ به‌ صورت‌ هونر hunar و هونره hunara آمده‌ است‌، پيوند دارد. «سو» سانسكريت‌ همان‌ «هو» به‌ فارسي‌ است‌، كه‌ معني‌ هر دو نيك‌ و خوب‌ است‌، و نر و نره‌ به‌ فارسي‌ به‌ معني‌ مرد و زن‌ است‌، و هونر و هونره‌ به‌ معني‌ نيك‌ مرد و نيك‌ زن‌.
همین جا بود که مکثی کردیم و پذیرفتیم نیک ، و واژه ی عکس را به کلمه ی آشنای نیک افزودیم و ثبت کردیم نیک عکس (Nikaks). به امید آن که کردار نیک، گفتار نیک و پندار نیک را همچنان در این آتلیه حفظ کرده و بتوانیم آنها را در چهار چوب عکس پژواک دهیم.
جای خالی «چه عکس نیکی» در بین چه عکس زیبایی، چه عکس خوبی و ... خالی بود. با هم بگوییم چه عکس نیکی که همه ی تعاریف را در بر گیرد .


مدیر و سرپرست آتلیه

آتلیه نیک عکس پس از سالها تحقیق و تجربه در زمینه عکاسی و فیلمبرداری توسط آقای سهیل سهیلی در بهمن سال 1394 فعالیت خود را آغاز نمود و از آن سال علاوه بر ارائه خدمات عکاسی و فیلمبرداری به هموطنان ، با ارائه نرم افزار مدیریت آتلیه نیک عکس به ارائه خدمات ویژه برای همکاران در سراسر ایران پرداخته است . تحقیق و توسعه دانش در بالاترین سطر دستور کار آتلیه قرار دارد و این امر سبب ارتقای کیفی آثار بصورت مرحله ای شده است. به یاری خداوند و با امید به ثبت آثار ماندگار چون اساتید بزرگ عکاسی ایران زمین، گام های خود را در این راه همچنان استوارتر خواهیم گذاشت.


اهداف و زمینه های فعالیت

عکاسی در هر زمینه ای لذت و چالش های خود را بهمراه دارد. اما برای ما شیرین ترین زمینه عکاسی، پرتره های ماندگار و عکاسی از طبیعت و در آمیختن ایندو با یکدیگر است. شاعر، خواننده، نوازنده، کودک، استاد، عروس، داماد و بطور کلی انسان در چهار چوب کاری ما بعنوان کاراکتری است برای ثبت پرتره های لوکس.


تجهیزات

عکاسی هنری است که به ما اجازه میدهد لحظات نیک زندگی را به ثبت برسانیم. اما ثبت درست و صحیح آن مستلزم دانش وسیعی است که تمیز دهنده هنرمند و غیر هنرمند است. نور پردازی، ترکیب بندی، پوزیشنینگ و انتخاب ترکیب صحیح پس زمینه برای سوژه از جمله مسائل حایز اهمیت در امر عکاسی هنرمندانه است. لذا کسی که این دانش را دارا باشد، با ساده ترین وسیله ها، ماندگار ترین آثار را بجا خواهد گذاشت. همچون اساتید ما در گذشته.
اما با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های مورد نیاز از امکانات و کیفیت های جدیدی برخوردار شده اند که استفاده از آنها روند ثبت را ساده تر و خروجی را تمیز تر میکند. لذا ما نیز در کنار دانش عکاسی از مدرنترین تجهیزات در این حرفه استفاده کرده ایم تا نتایج را بیش از پیش دلنشین تر کنیم.

با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران از ارائه نمونه عکسها در این سایت معذوریم، لذا برای بازدید از نمایشگاه ما به آدرس آتلیه مراجعه فرمایید.